Garderoba w sypialni

17 czerwca, 2012 (13:51) | Wnętrze | By: admin

Garderoba w sypialniKażdy z nas, chcąc nie chcąc, w trakcie kolejnych lat życia gromadzi masę różnorodnych ubrań, na które należy znaleźć miejsce w domu. Idealna do tego wydaje się być sypialnia, w której często przebieramy się i zmieniamy tryb z dziennego na nocny lub odwrotnie. W większości domów i mieszkań istnieje możliwość zorganizowania garderoby w sypialni, jednak trzeba wiedzieć czym się kierować czyniąc takie kroki.

Najważniejsza jest oczywiście wielkość sypialni. Problemów z powierzchnią nie ma z pewnością w domach jednorodzinnych, gdzie nie ma najmniejszego kłopotu z wydzieleniem konkretnego miejsca np. ścianką działową. Wtedy wystarczy stworzyć niewielkie pomieszczenie, zwracając uwagę na to, aby wszystko się w nim mieściło. Musimy dobrać odpowiednie stojaki i wieszaki, by koszule czy sukienki nie dotykały ziemi i nie brudziły się.

Dobrym rozwiązaniem jest okno w takiej garderobie, choć oczywiście nie jest to konieczne. Pamiętajmy, by rozważyć kwestię garderoby w sypialni już podczas budowy domu, co zdecydowanie ułatwi nam zadanie. Inaczej natomiast sprawa ta ma się w mniejszych sypialni, gdzie nie ma możliwości wygospodarowania dodatkowej przestrzeni. Tutaj najlepszym rozwiązaniem jest więc postawienie większej szafy, w której zmieścimy wszystkie ubrania i która posiadać będzie odpowiednie półki.

Niezależnie od tego którą metodę wybierzemy, powinniśmy kierować się również estetyką. Jeżeli kupujemy szafę, musi ona pasować do wystroju, by komfort w sypialni był utrzymany na dotychczasowym, wysokim poziomie, a nawet został podniesiony. Ładna szafa może nadać sypialni dodatkowego charakteru, więc warto wyłożyć trochę pieniędzy na tę wieloletnią inwestycję.

Write a comment


sześć × = 48