Podłoga w salonie

21 lipca, 2012 (16:02) | Mieszkanie | By: admin

Salon jest naprawdę ważnym miejscem w każdym domu, bo to właśnie w nim spędzamy zazwyczaj sporą część czasu przebywając w domu. Bardzo ważne jest to, by odpowiednio go urządzić, by spełniał nasze oczekiwania. Istotną sprawą jest podłoga w salonie. Tak na dobrą sprawę to my sami decydujemy jaką podłogę zrobić, by było nam wygodnie, by owa podłoga spełniała swoje zadanie.

Na pewno dość rzadko decydujemy się na położenie płytek ceramicznych i oczywiście jest to całkiem uzasadnione. Owe płytki to absolutnie fantastyczna rzecz, ale o wiele lepiej sprawdzą się w kuchni i bez dwóch zdań w łazience, zaś w salonie niekoniecznie. Są one bowiem zimne w dotyku, zatem dość nieprzyjemne. Salon zaś powinien być miejscem bardzo przytulnym i „ciepłym”. W takiej sytuacji świetnie może spisać się dywan. Wybór dywanów mamy obecnie tak ogromny, że każdy z pewnością będzie w stanie znaleźć coś właściwego dla siebie. Problem jednak polega na tym, że nie każdy z nas toleruje dywany. Faktem jest, że o dywan należy szczególnie dbać, aby zachował swój ładny wygląd na dłużej, ale przede wszystkim, aby był czysty. Długo nieczyszczony, zaniedbany szybko stanie się siedliskiem wszelkich zarazków. A jest to niebezpieczne zwłaszcza jeśli mamy małe dzieci, które lubią się bawić na dywanie, siedzieć czy leżeć.

Dlatego też wiele osób całkiem rezygnuje z dywanów. Zostają jeszcze panele podłogowe i nieco droższy drewniany parkiet. Jest to rozwiązanie dobre pod każdym względem. Jeśli jednak przykładowo podczas oglądania telewizji chcemy usiąść na kanapie i położyć nogi na podłodze, na czymś przyjemnym w dotyku możemy kupić przecież jakiś ozdobny dywanik niewielkich rozmiarów. Taki dywanik nawet codziennie można wytrzepać i zajmie to zaledwie kilka minut. Będziemy mogli też bez żadnego problemu wyprać we własnej wannie.

Write a comment


jeden × = 5